Bielsko. Pijani rodzice i płacz dzieci

Bielsko. Pijani rodzice i płacz dzieci

Głośny płacz maleńkich dzieci dobiegający zza ścian jednego z bielskich mieszkań na Osiedlu Grunwaldzkim zaniepokoił mieszkańców, którzy nie pozostali obojętni i zaalarmowali policjantów. Informacje te przyczyniły się do zatrzymania nietrzeźwych rodziców, którzy „sprawowali” opiekę na dwójką półrocznych dzieci.
Do zdarzenia doszło wczorajszym wieczorem. Mężczyzna i towarzyszące mu kobiety spożywali alkohol. Bawili się tyle dobrze, że zupełnie nie zwracali uwagi na ich zanoszące się od płaczu dzieci. Odgłosy domowej imprezy i głośny płacz maleństw zaniepokoił na szczęście innych mieszkańców, którzy wezwali na miejsce policjantów. Z relacji funkcjonariuszy wynikało, że w mieszkaniu panował ogólny nieład. Ubrania porozrzucane były po brudnej podłodze, a na stole stały butelki po alkoholu i piwie. Mundurowi z komisariatu I zastali w mieszkaniu 52-letniego mężczyznę i jego 40-letnią konkubinę. Badanie alkomatem wykazało, że oboje rodzice mieli ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu i w tym stanie „sprawowali” opiekę nad swoją półroczną córeczką. Niewiele mniej wykazało badanie 22-letniej kobiety, która uczestniczyła w tej imprezie. Kobieta miała we krwi ponad 1,5 promila alkoholu i „opiekowała” się swoim maleńkim synkiem. Nietrzeźwi rodzice zostali przewiezieni do Ośrodka Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Bielsku-Białej. Kiedy wytrzeźwieją usłyszą zarzuty narażenia dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności
Ich dzieci po przebadaniu w szpitalu zostały otoczone opieką. Chłopczyk trafił pod opiekę krewnych 22-latki, a dziewczynka została umieszczona w Domu Dziecka.

źródło KMP Bielsko-Biała

Najczęściej czytane artykuły ostatnie 15 dni

1. Niedźwiedzie pojawiły się w okolicy Skrzycznego

2. Bystra. Balanga w cudzym domu

3.  Noc Zakupów w Galerii Sfera

4.  Sephia House Club – Otwarcie klubu 

5. Nie żyje młody skoczek narciarski Antoni Juroszek

6. Finalistki Miss Beskidów 2013

7. Nowe zasady opłat za śmieci w Bielsku-Białej

8. Siatkarki BKS Aluprof w szkole tańca

9. XIV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej na Podbeskidziu „Sacrum In Musica”

10. Strażacy dokarmiają bociany

11. Tir zepchnął pandę do stawu

12. Repertuary Kina, Teatry

13. Fotografie Dzikiej Przyrody 2012 – Galeria BWA

14. Finaliści Mister Beskidów 2013

15. Czy na Podbeskidziu odbywają się walki psów?Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress