13 zarzutów dla seryjnego złodzieja rowerów

Policjanci zatrzymali mieszkańca Karwiny, który w Cieszynie kradł rowery. Złodziej włamywał się do piwnic i garaży, lecz kradł też jednoślady pozostawione na klatkach schodowych, przed sklepami lub przy kościele.

Policjanci z wydziału kryminalnego cieszyńskiej komendy udowodnili zatrzymanemu 40-latkowi kradzież 13 rowerów. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Kryminalni z cieszyńskiej komendy pracowali nad sprawą licznych kradzieży rowerów w Cieszynie. Śledczy gromadzili dowody i sprawdzali każdy szczegół, który mógł ich skierować na trop złodzieja. Ustalili, że za kradzieżami tymi stoi, znany polskim stróżom prawa, mieszkaniec Karwiny. 40-letni obywatel Czech został zatrzymany przez policjantów w piątek popołudniu.

Śledczy ustalili, że zatrzymany od maja do października włamywał się do piwnic i garaży. Kradł też rowery z klatek schodowych w blokach i kamienicach, sprzed sklepów, a nawet zaparkowanych przy kościele. Następnie skradzione jednoślady  po drugiej stronie Olzy. Policjanci udowodnili mu kradzież blisko 13 rowerów różnych marek, których wartość oszacowano na kwotę blisko 12 tys. złotych.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje teraz prokurator i sąd.

________________________
Złodziej rowerów, kradł rowery, mieszkaniec Karwiny, Czechy
KPP w CieszynieFacebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress